O penzionu

logo

Ubytování Novohradské hory - penzion Baronův most

Rodinný penzion se nachází v nejjižnějším koutu České republiky, v nadmořské výšce 860m, obklopen nádhernými lesy Novohradských hor, s výhledem na jejich druhý nejvyšší vrchol Myslivna (1040m). Nejvyšší horou je Kamenec (1072m). Objekt penzionu je zrekonstruovaná bývalá hájovna tehdejší správy místního polesí Lužnice. Hájovna byla postavena v místě vaziště vorů po roce 1780 při úpravě koryta Pohořského potoka.

Asi 4 km od penzionu se nachází obec Pohoří na Šumavě, ke které se váže dlouhá historie. Kousek dál je nově otevřený hraniční přechod do Rakouska pro pěší, cyklisty a lyžaře. Díky novému přechodu je možné navštívit skutečný pramen řeky Lužnice. V létě je k dispozici koupání v cca 1km vzdálené rašelinné "Jiřičské nádrži", dále pak krásné trasy pro pěší tůry i cykloturistiku, možnost vyjížďky na koních. Půvab zasněžené zimní krajiny je pak možné poznávat pěšky nebo na běžkách.

V penzionu jsou dva apartmány s kuchyní, obývacím pokojem a ložnicí. Dále jsou zde dva pokoje s menší kuchyňkou a šest pokojů pro dvě až tři osoby. Každý pokoj má vlastní soc. zařízení. Celková kapacita je 32 lůžek. Stravování je možné v naší restauraci, která se nachází v objektu penzionu. Pro hosty penzionu je zde možnost posezení u venkovního krbu. Dále je tu hřiště na volejbal a nohejbal, dětské hřiště. Parkování je přímo u penzionu.

Provozovatel

Penzion provozuje rodina Románkova. Původně jsme si v tomto krásném a odlehlém místě chtěli z hájovny vybudovat chalupu. Pak jsme se o ni začali dělit s našimi přáteli, což byli naši první hosté. Byli bychom rádi, kdyby přátelská atmosféra toto místo neopustila ani teď, když už Baronův most není jen naší chalupou.

- Těšíme se na Vaši návštěvu -

Pro Vás

Pro Vaše pohodlí jsme připravili další služby navíc:

 1. Parkování u penzionu

  Vaše vozidla můžete zaparkovat na parkovišti přímo u penzionu. Parkování je pro naše hosty ZDARMA!

 2. Individuální přístup

  Penzion Baronův most je zaměřen na vřelou a uvolněnou domácí atmosféru a individuální přístup k hostům a jejich potřebám. Naším cílem je poskytovat komfort, pohodu a pohodlí.

 3. Okolní příroda

  Nevíte kam v okolí na výlet? Nevadí, my Vám poradíme! V okolí penzionu je plno krásných a zajímavých míst, které doporučujeme navštívit.

 4. Restaurace

  Nebaví Vás vymýšlet co uvaříte k obědu nebo k večeři? Nechte to na nás! Součástí penzionu je i restaurace, kde vaříme tradiční jídla. Můžete zde i posedět nad sklenicí zlatavého moku.

Ukázka z fotogalerie

Kompletní fotogalerii můžete vidět zde.